Morfo Gelişim Akademisi | Ebeveyn Koçluğu – Aile Koçluğu
Morfo Gelişim Akademisi | Danışmanlık | Eğitim |Kariyer |Koçluk
Danışmanlık, Koçluk, Eğitim
21348
page-template-default,page,page-id-21348,ajax_updown,page_not_loaded,,select-theme-ver-2.0,vertical_menu_enabled,wpb-js-composer js-comp-ver-4.12.1,vc_responsive

Ebeveyn Koçluğu - Aile Koçluğu

Ebeveyn Koçluğu Atölyesi - Morfo

Aileler olarak bizler çocuklarımızı doğdukları andan itibaren dört gözümüzle takip eder, minik başarılarından büyük zaferler çıkartırız. Ailemizin konforlu çevresinde onlara kusursuz bir dünya yaratmak için var gücümüzle çabalarız. Onların yetenek ve becerilerini geliştirmelerine, ilgi alanları oluşturmalarına, çok yönlü ve başarılı olmalarına ve en yüksek potansiyele ulaşmalarına yardımcı olmaya çalışırız.

Çocuğumuzu yetiştirme süreci maalesef her zaman yolunda gitmez ve tüm bu iyi niyetli çabalar bazen istediğimiz gibi sonuçlanmaz. Ne kadar eğitimli olursak olalım bazı hatalar yapar, nasıl davranacağımızı bilemez ve üstesinden gelemediğimiz konularda yardıma ihtiyaç duyarız. Bu noktada ebeveyn koçluğu sizlere, çocuğunuza en uygun rehberlik ve yol gösterme fırsatı sunmaktadır.

Bir ebeveyn olarak ebeveynlik becerilerinize ilişkin ilginiz büyük önem taşımaktadır. Anne baba olarak tüm düşünce ve davranışlarınız çocuğunuzda şekil bulur. Çocuğunuza sözlerinizle ve davranışlarınızla atfettiğiniz nitelikler çocuğunuzun kişiliğinin temel yapısını oluşturur. Çocuklar çok keskin gözlemcilerdirler ve sizi gözlemleyerek modelleyerek büyürler. Çevrelerinden gelen bilgiler ve veriler doğrultusunda kendi kişiliklerini inşa ederler.
Ebeveyn koçluğu öncelikle size bir anne baba olarak ebeveynlik becerilerinizi tanıma, değerlendirme ve geliştirmede yardımcı olur. Ebeveyn koçuyla çalışarak; ebeveynlik stilinizle yeniden tanışarak, çocuğunuzu çok boyutlu tanır, gelişimini nasıl takip edeceğinizi bulur, üstünlüklerini ve ilgi alanlarını keşfeder, yaratıcı düşünme becerilerini geliştirir, aranızda daha etkili bir iletişimi kurar, doyumlu ve mutlu yaşama ulaşmasında en büyük katkıyı verirsiniz.
Çocuğunuzun yaşamında usta birer anne baba olma yolunda doğru ve hızlı adımlarla ilerleme fırsatı yaratan ebeveyn koçluğu, çocuğunuzla birlikte mutluluk ve sevgi üzerine kurduğunuz yaşamı daha etkin ve anlamlı kılmanıza, karşılaştığınız sorunları çözme kapasitesini artırmanıza, en değerli varlığınıza en iyi rehberliği yapmanıza katkı sunmaktadır. Çocuğunuzun anne babası olmanın yanında en büyük rehberi ve öğretmeni sizsiniz. Çocuklar hayatı öncelikli olarak sizden öğrenmeyi tercih ederler ki böyleyse çok şanslısınız. Neden en iyi öğretmeni siz olmayın?