Morfo Gelişim Akademisi | Koçluk
Morfo Gelişim Akademisi | Danışmanlık | Eğitim |Kariyer |Koçluk
Danışmanlık, Koçluk, Eğitim
22403
page-template-default,page,page-id-22403,ajax_updown,page_not_loaded,,select-theme-ver-2.0,vertical_menu_enabled,wpb-js-composer js-comp-ver-4.12.1,vc_responsive

Koçluk

Bireysel ve kurumsal gelişim desteği sunan koçluk, ülkemizde yeni gelişen ve yaygınlaşan bir uzmanlık alanıdır. Koçluk disiplininden sağlanan faydanın yüksek olması koçluk mesleğinin dünyada ve ülkemizde hızlı bir şekilde yayılmasına ve toplumun tüm kesimlerince talep edilmesine neden olmaktadır. Bu başarının arkasındaki en önemli sır koçluğun ‘’keşfetme, özgünlük, uygulama ‘’ üzerine kurulu olması ve kısa zamanda etkin sonuçlara ulaşmasıdır.

Koçluk; öğüt verme, tavsiyelerde bulunma, hazır çözümler sunma gibi tek tip reçeteler yerine kişisel ve kurumsal yaşamı çok boyutlu tanıma ve yönetme özgürlüğünü sunmaktadır. Koçla çalışan bireyler ve kurumlar; arzu edilen yaşamın sorumluluğunu bilinçli seçimler yaparak alma ve çabalarını amaçları doğrultusunda kendi özgür iradeleri ile bütünleştirme fırsatını elde ederler. Bu fırsat, sürdürülebilir başarı elde etme ve sorunlara etkin, kalıcı çözüm üretme kapasitesi yaratır.

Bireyleri ve kurumları, amaçları doğrultusunda bilinçli harekete geçiren koçluk, uygulama esaslı bir disiplin olup kendine özgü yaşam dengesini sağlamak ve geliştirmek isteyen danışan ile koç arasında kurulan profesyonel bir ilişkidir. Bu ilişki, danışanlarını, gerçek potansiyeline ulaştırma ve problemlerine etkin ve kalıcı çözüm üretme kapasitesi yaratma adına destekler, önceliklerini belirleme ve seçimler yapma noktasında cesaretlendirir, hayalleri ve hedefleri doğrultusunda ihtiyacı olan tüm süreçleri senkronize yönetmesini sağlar.

Kariyeriniz ve işinizi hedefleriniz doğrultusunda geliştirmek ve sürdürülebilir başarıyı elde etmek, daha başarılı bir akademik yaşantı sürdürmek, daha iyi bir ebeveyn olmak, daha mutlu bir aile ve iş hayatına sahip olmak, kurumsal ve bireysel yaşamınızı istediğiniz gibi tasarlamak yolunda neler yapabileceğiniz konusunda koçluk yaklaşımı size geniş bir yelpaze sunmaktadır. Bu bağlamda günümüzde koçluğun insan doğasına en uygun yaklaşımı temsil ettiği söylenebilir.

Morfo Gelişim Akademisi
Arzu AKTAŞ