Morfo Gelişim Akademisi | Kitap Atölyesi
Morfo Gelişim Akademisi | Danışmanlık | Eğitim |Kariyer |Koçluk
Danışmanlık, Koçluk, Eğitim
21498
page-template-default,page,page-id-21498,ajax_updown,page_not_loaded,,select-theme-ver-2.0,vertical_menu_enabled,wpb-js-composer js-comp-ver-4.12.1,vc_responsive

Kitap Atölyesi

Kitap Atölyesi - Morfo

Çocuklarınızın;

*  Kitap okumayı sevmesini
*  Sürdürülebilir kitap okuma alışkanlığını kazanmasını
*  Kitap okumanın anlamını yeniden keşfetmesini
*  Kitap seçiminde doğru kriterler oluşturmasını
*  Kitaplarla dostluk kurmasını ve onlardan güçlü öğrenmeler elde etmesini
*  İstekli, bilinçli ve farkındalığı yüksek bir okur olma yolunda güçlü adımlar atmasını ve ilerlemesini istiyorsanız,

Morfo Kitap Atölyesi’ne katılabilir, özgün etkinliklerimizle kitap dünyasını yeniden çocuğunuzla keşfedebilirsiniz.
Çocuklarımızın küçük yaşlardan itibaren okuma sevgisi ve alışkanlığına sahip olmasını arzu ederiz. Onlara masallar okur, hikâyeler anlatırız. Büyülü ve gizemli maceraların heyecanına ortak ederiz. Hikâyelerdeki kahramanlarla tanıştırır, doğruyu, iyiyi bulmalarına yardımcı olur, güzel davranışları takdir ederiz. Çocuklarda sever kitapları, merak ederler içlerinde olanları, defalarca okuttururlar ve anlattırırlar bize aynı hikâyeleri ve aynı masalları. Bu sevgi zamanla büyüsün isteriz içlerinde okul heyecanı ile birlikte. Fakat zorunlu bir göreve dönüşüverince okumak, zor gelir çoğu çocuğa bunu anlamak.
Okuma sevgisi ve alışkanlığı, çocukluk yaşamının en değerli ve önemli alışkanlıklarının başında gelir, kalıcılığı ve sürekliliğinin yaşla birlikte artarak devam etmesi beklenir. Okuma alışkanlıkları ile ilgili yapılan araştırmalar ülkemizin bu konuda hangi noktada olduğunu net bir şekilde göstermektedir. Okuma ve izleme oranları; dergi okuma oranı % 4, kitap okuma oranı % 4,5, gazete okuma oranı % 22, radyo dinleme oranı %25, televizyon izleme oranı %94’dür. Düzenli kitap okuma alışkanlığına sahip olma oranı ise %0,01 ‘dir. On binde birlik oran kendi durumumuzun dünya ortalamalarının çok altında olduğu göstermektedir. Son araştırmalarda çocukların okuma becerileri açısından 35 ülke içerisinde Türkiye 28. sırada bulunmaktadır. Maalesef sürdürülebilir okuma alışkanlıklarını çocuklara ve gençlere istenilen düzeyde kazandırılamaması hem ailelerin hem de okulların en önemli eğitimsel sorunudur.

Morfo Gelişim Akademisi, çocuklara ve gençlere, kitap okuma sevgisi ve alışkanlığını kazandıracak, merak ve ilgisini yeniden uyandıracak ve kitaplarla ilişkisini farklı bir boyuta taşıyacak değerli bir hizmet sunmaktadır. Bu atölye, Morfo Gelişim Akademisi tarafından dikkatli ve özenli çalışmalar sonucunda uzman bir ekip tarafından okuyan bir gelecek için hazırlanmıştır. Siz de okumanın çocukluk yaşamındaki katkı ve önemini bilenlerdenseniz ve çocuğunuzun kitap okuma alışkanlığını geliştirmek ve desteklemek istiyorsanız bizi arayın.

Kitap Atölyesi Kazanımları
*  Kitap dünyasını yeniden keşfetme imkânı bulur.
*  Kitap okuma sevgisi kazanır
*  Kitap okuma alışkanlığını geliştirir.
*  Anlamlı ve yaratıcı okumanın temel ilkelerini öğrenir.
*  Kitap okuma ihtiyacı hisseder
*  Kitap okumaya karşı ilgisi artar
*  Kitap seçimi hakkında bilgi edinir, kendi ihtiyaçları doğrultusunda hareket eder.
*  Kitap okumanın keyifli yanlarını öğrenir
*  Bilinçli bir okur olma yolunda farkındalık kazanır ve güçlü adımlarla ilerler
*  Kitapları bilinçli seçimleriyle yaşamına alır
*  Kitapların, yaşamına olan katkısını ve önemini fark eder.
*  Kitaplarla kendini ve yaşamı daha yakından tanımayı öğrenir.
*  Kitap okumaya karşı olumlu tutum geliştirir.

ARZU AKTAŞ