Morfo Gelişim Akademisi | Trabzon Lider Ebeveynlik Eğitimi
Morfo Gelişim Akademisi | Danışmanlık | Eğitim |Kariyer |Koçluk
Danışmanlık, Koçluk, Eğitim
23937
post-template-default,single,single-post,postid-23937,single-format-standard,ajax_updown,page_not_loaded,,select-theme-ver-2.0,vertical_menu_enabled,wpb-js-composer js-comp-ver-4.12.1,vc_responsive

Trabzon Lider Ebeveynlik Eğitimi

1-morfo-trabzon-lider-ebeveynlik-bilgi-k
2--morfo-trabzon-lider-ebeveynlik-konferans-bilgi-k

Morfo Gelişim Akademisi tarafından düzenlenen Lider Ebeveynlik Eğitimi 14 Haziran 2014 tarihinde Zorlu Grand Otelde gerçekleştirildi. Eğitim ve Kariyer Uzmanı Sayın Arzu AKTAŞ tarafından verilen bir günlük eğitimde katılımcılar; Lider Ebeveynler olma yolculuğunda ebeveynlik becerileri ve bilgilerini etkin yöntemlerle geliştirmenin, yeni beceriler edinmenin güvenli ve emin adımlarla pratik uygulamalarını tanıma ve deneyimleme fırsatı edindiler.

Eğitim Uzmanı ve Danışmanı Arzu AKTAŞ; İnsan yaşamındaki en özel deneyimlerden biri anne- baba olmaktır. Çocuğun aileye katılımı ile ebeveynler, derin bir sevgiyle tanışır, yaşamı yeniden anlamlandırır, dünyayla yeni ve güçlü bağlar kurar. Çocuğumuz yaşamı öğrenirken bizler de anne baba olmayı öğrenir ve yeni beceriler ediniriz. Çocukların dünyayı tanıma telaşında yaşadıkları acemilikleri bizler de çoğu zaman ebeveynlik becerilerimizde yaşar ve tecrübe ederiz. En doğrusunu yapmak için gayret gösterirken tüm iyi niyetlere rağmen bazen işler yolunda gitmez, ebeveynlik hakkında edindiğimiz beceriler ve bilgiler bizi sınırlar. Bazen ne yapacağımızı şaşırır bazen de ne yapacağımızı bilir fakat bildiklerimizi uygulamayız. Tam bu noktada Lider Ebeveynlik Eğitimi, çocuğunuz ile aranızda güçlü ve sağlam bağlar kurmanızı, güven ve huzur dolu ilişki yaratmanızı, sağlıklı ve dengeli iletişim oluşturmanızı, karşılaşılan sorunları etkin yöntemlerle çözme becerisi edinmenizi ve çocuğunuzun yaşamının en değerli rehberi olmanızı desteklemektedir. Çocuk sahibi olmak dünyanın en güzel ve en özel hediyesidir. Çocuğunuza değerli ve mutluluk dolu bir yaşam sunmak, anne babalık becerilerinizi geliştirmenizle doğru orantılıdır.

Çocuğunuzun varlığını hissetmek, mutluluğunu doyasıya yaşamak ve onun gelişimine dünyadaki en büyük katkıyı vermek isteyen anne babaları mutlaka eğitimlerimize bekliyoruz. Ebeveynlik yaşamlarını kolaylaştıracak, çocuklarının mutluluk ve başarılarını artıracak deneyimlerimizi daha çok anne babayla paylaşmak Trabzon’a ve tüm ülkemize katkı sunmak en büyük arzumuzdur.

Trabzon’un Lider Ebeveynleri Sertifikalarını alırken, çalışmadan büyük keyif aldıklarını, çok etkili ve çözüm odaklı olduğunu, kendilerine büyük katkı sağladığını bir sonraki eğitimi heyecan ve sabırsızlıkla beklediklerini ifade ettiler.

Arzu AKTAŞ
Morfo Gelişim Akademisi