Morfo Gelişim Akademisi | Yetkin Ebeyevnler Atölyesi
Morfo Gelişim Akademisi | Danışmanlık | Eğitim |Kariyer |Koçluk
Danışmanlık, Koçluk, Eğitim
21445
page-template-default,page,page-id-21445,ajax_updown,page_not_loaded,,select-theme-ver-2.0,vertical_menu_enabled,wpb-js-composer js-comp-ver-4.12.1,vc_responsive

Yetkin Ebeyevnler Atölyesi

Eğitimde Zor Karalar ve Ailenin Rolü - Morfo

Ebeveynlik becerilerini geliştirmek, zamana bırakılmayacak kadar önemli ve değerlidir.
*  Ebeveynlik becerilerinde yetkinlik kazanma,
*  Ebeveynlik tarzınızı çok yönlü tanıma,
*  Ebeveynlik iletişiminizde doğru kanalları kullanma,
*  Çocuğunuzun en iyi yaşam rehberi olma,
*  Sahip olduğunuz ebeveynlik becerilerini geliştirme
*  Mutlu, yaşam sevinci yüksek ve başarılı ebeveynler olma,
*  Yolculuğunda güvenle ve emin adımlarla ilerlemek isteyen, gelişime, değişime ve öğrenmeye açık anne babalar için Morfo Yetkin Ebeveynler Atölyesi, ebeveynlik yaşam kalitesini artırmaya yönelik gereken araçları, yapıyı ve destek hizmetini sunmaktadır.

İnsan yaşamındaki en özel deneyimlerden bir tanesi anne baba olmaktır. Çocuğun aileye katılımı ile anne baba olarak sahip olunan derin sevgiyle tanışır, yaşamı yeniden anlamlandırır, dünyayla yeni ve güçlü bağlar kurulur. Çocuğumuz yaşamı öğrenirken bizler de anne baba olmayı onlardan öğrenir ve yeni beceriler ediniriz. Çocukların dünyayı tanıma telaşında yaşadıkları acemilikleri bizler de çoğu zaman ebeveynlik becerilerimizde yaşar ve tecrübe ederiz. En doğrusunu yapmak için gayret gösterirken tüm iyi niyetlere rağmen bazen işler yolunda gitmez, ebeveynlik hakkında edindiğimiz beceriler ve bilgiler bizi sınırlar. Bazen ne yapacağımızı şaşırır bazen de ne yapacağımızı bilir fakat bildiklerimizi uygulamayız.
Morfo Yetkin Ebeveynlik Atölyesi, bu noktada anne babalara; sahip oldukları ebeveynlik becerilerini, bilgilerini etkin yöntemlerle geliştirme, uygulama ve yaşamlarına aktarma imkânı sunarak yeni beceri ve davranış kazanmalarında destek süreci oluşturmaktadır. Atölye çalışmaları; çocuğunuz ile aranızda güçlü ve sağlam bağlar kurmanız, güven ve huzur dolu ilişki yaratmanız, sağlıklı ve dengeli iletişim oluşturmanız, karşılaşılan sorunları etkin yöntemlerle çözme becerisi edinmeniz ve çocuğunuzun yaşamının en değerli rehberi olmanız yolunda aktif rol almanız için özgün ve uygulamalı olarak tasarlanmıştır.

Atölye Çalışmalarımıza Katılarak;
Ebeveynlik yaklaşımı ile ilgili bireysel farkındalık kazanır
Ebeveynlik potansiyelinizi ortaya çıkartır ve geliştirir
Ebeveynlik değer ve inançlarınızı fark eder
Ebeveynlik iletişim tarzınızı tanır ve geliştirir
Çocuğunuzla işbirliği yapmanın yol ve yöntemlerini öğrenir
Yaşadığınız çatışmaları yönetme ve çözme becerisi kazanır
Çocuğunuzun yaşadığı sorunlarda ona nasıl yardımcı olacağınızın değerli bilgilerini edinir
Tepki veren ebeveynden yanıt veren ebeveynler olma yolunda ilerlersiniz.
Çocuk sahibi olmak dünyanın en güzel ve en özel hediyesidir. Çocuğunuza değerli ve mutluluk dolu bir yaşam sunmak, anne babalık becerilerinizi geliştirmenizle doğru orantılıdır. Çocuğunuzun varlığını hissetmek, mutluluğunu doyasıya yaşamak ve onun gelişimine dünyadaki en büyük katkıyı vermek isteyen anne- babalar; ebeveynlik becerilerinde ustalaşmanızda, sizlerleyiz.
Çocuğunuzun Hayatında Nasıl Bir İz Bırakacağınız
Sizin Ebeveynlik Becerilerinizde Saklı
Çocuğunuz Üzerindeki Etkilerinizi Anlamak İçin
Sadece Onu İzleyin ve
Size Verdiği Tepkilere Bakın